Każdy z nas chce jak najlepiej wyglądać, utrzymać swoją młodość, mając bowiem świadomość atrakcyjnego wyglądu czujemy się pewni siebie i rośnie nasze zadowolenie z życia. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Katalog takich usług można znaleźć między innymi tutaj – scmestetic.pl. W dbałości o urodę pomagają także zabiegi kosmetyczne, dermatologia oraz masaże.

 Zabiegi odmładzające

Znaczna ich część polega na pobudzaniu syntezy kolagenu, która sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona, młodsza i bardziej elastyczna. Istnieje wiele zabiegów, których celem jest nadanie skórze młodego wyglądu, można to zrobić dzięki kwasom polimlekowym, linerase czy niciom pdo. Istnieją także operacje chirurgiczne polegające na usuwaniu obwisłej skóry, która z czasem pojawia się w okolicach oczu czy podbródka.

 Zabiegi odchudzające

Innym obszarem działania medycyny estetycznej, który cieszy się dużą popularnością są również zabiegi odchudzające, w tym zakresie również proponowane są liczne możliwości, dla osób chcący pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej lub cellulitu. Jedne z nich to operacje plastyczne i zabiegi odsysania tłuszczu, inne natomiast stosują masaż oraz właściwości lasera, aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, są również zabiegi opierające się o traktowanie tkanki tłuszczowej niskimi i wysokimi temperaturami.

Dermatologia estetyczna

Medycyna estetyczna to nie tylko nieoceniona pomoc w poprawie wyglądu skóry. Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu konieczne jest wykonanie odpowiednich badań takich jak biopsja skóry. Duże znaczenie ma dermatoskopia, która pozwala na wykrycie nowotworów w ich wczesnej fazie. Dermatologia estetyczna pozwala poprzez elektrostymulacje czy łyżeczkowanie usuwać zmiany na skórne, co ważne jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale także dla zdrowia pacjentów.

Zabiegi dla pięknych włosów

Dział medycyny estetycznej zajmujący się pięknem włosów, zwany jest trychologią, nazwa pochodzi od greckiego słowa tricos oznaczającego włosy. Jest to szereg zabiegów, które mają utrzymać włosy w idealnym stanie, powinny być one błyszczące, silne, gęste. Jest to nauka, która stara się zapobiegać wypadaniu włosów i łysieniu. Zatem osoby, mające tego typu problemy również powinny udać się do klinki medycyny estetycznej.

Plastyka okolic intymnych

Medycyna estetyczna daje również możliwość związane z plastyką pochwy, która pozwala zwłaszcza po porodzie przywrócić wygląd pochwy sprzed porodu, co w dużej mierze poprawia jakość stosunków seksualnych i sprawia, że narządy płciowe wyglądają młodziej. Medycyna estetyczna zajmuje się również leczeniem problemów z nietrzymaniem moczu, który zdarza się wielu kobietom, dzięki odpowiedniej operacji istnieje możliwość pozbycia się tego wstydliwego i nieprzyjemnego kłopotu zdrowotnego.

Medycyna estetyczna nie tylko dla kobiet

Choć z każdym rokiem nastawienie do medycyny estetycznej zmienia się, to jednak nadal jest to dziedzina, która postrzegana jest jako kierowana do kobiet, tymczasem oferuje ona również wiele zabiegów dla mężczyzn. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zabiegi przeznaczone dla pielęgnacji męskiej skóry oraz te, które zapewniają młodość i likwidują zmarszczki. Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn to nie tylko kwestia młodego wyglądu, ale również bywa to metoda leczenia wad męskich narządów rozrodczych, pozwala między innymi na pozbycie się problemów ze stulejką.

 

 Masaż

Masaż to zabieg, który w wielu dziedzinach medycyny znajduje zastosowanie. Jest on skutecznym narzędziem rehabilitacji po ciężkich chorobach oraz urazach, bywa również stosowny jako metoda leczenia zwłaszcza w przypadku chorób układu ruchowego. Jest także bardzo dobrym narzędziem utrzymania piękna i młodości. Masaż pobudzający krążenie krwi oraz pozytywnie wpływający na tkanki podskórne zapewnia elastyczność skóry i pozwala utrzymać jej młody wygląd. Może być stosowany jako metoda relaksu ale także sposób na utrzymanie jędrności skóry całego ciała oraz cery twarzy. Istnieje wiele metod masażu jedne oparte są przede wszystkim na przeprowadzaniu masażu przy pomocy rąk, inne wykorzystują specjalne urządzenia przeznaczone do masażu.

 

Kosmetologia 

 

Piękny wygląd to przede wszystkim główny obszar zainteresowania kosmetologii, która oferuje zarówno kobietom, jak i mężczyzną wiele sposobów na piękny wygląd. Różnorodne peelingi oraz zabiegi dla dłoni i stóp, maseczki na twarz, czy kąpiele dla pięknej skóry, asortyment usług jest tutaj naprawdę bogaty. Salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej zapewniają także zabiegi, które pozwalają na rezygnacje z codziennych zabiegów upiększających, panie mogą skorzystać między innymi z makijażu permanentnego, który bez codziennego wykonywania make upu pozwoli im wyglądać pięknie lub z paznokci hybrydowych, które pozwalają na cieszenie się pięknym lakierem przez kilka tygodni bez konieczności zmywania ich co kilka dni. Jak widać istnieje wiele zabiegów kosmetycznych oraz z zakresu medycyny estetycznej, które dają szansę na piękny wygląd oraz utrzymanie młodości.